­

ליווי וייעוץ בחקירה משטרתית – עורך דין פלילי – ליווי משפטי – ייעוץ משפטי

ליווי וייעוץ בחקירה משטרתית

ליווי וייעוץ בחקירה משטרתית

החקירה המשטרתית לחשוד כלשהוא בעבירה פלילית, בין אם החוקר היה אדיב או פחות אדיב, הינה מסוג המקרים עליו היה מוותר כל חשוד ברצון, לו היה הדבר ניתן לבחירתו.

ייעוץ משפטי בחקירה

מדוע ליווי ויעוץ בחקירה משטרתית הוא כה חשוב? המצאות במצב בו מוטחות האשמות בנחקר על ביצוע עבירה פלילית כזו או אחרת, כאשר קיים פער עצום בין החוקר המתוודע לנתונים המצויים בידו בטרם חקירת החשוד, שלעיתים אינם ידועים לנחקר, יוצר מצב בלתי שוויוני בפער ה"כוחות" שבין החוקר לנחקר לא רק כמחשיד מול חשוד, אלא ב"פער המידע" שבין הנחקר לחוקר, זאת עוד בטרם המעמד הלא נעים שבנטילת טביעות אצבע מהחשוד ולעיתים אף צילומו ובהכנסת תמונתו לאלבום העבריינים, רחמנא ליצלן, ובהמשך אף לעיתים, מעצר ממש עד להבאה בפני שופט. רבים  לא יודעים שלכל חשוד או מי הנחקר כחשוד בעבירה פלילית קיימות זכויות דיוניות ומהותיות. ראש וראשונה לזכויות – הזכות להיוועצות בעורך דין, לרבות, ליווי וייעוץ בחקירה משטרתית . היוועצות בעורך דין בטרם חקירה או מיד בתחילת החקירה, ייעוץ משפטי בחקירה לא רק שתמתן הלחץ בו מצוי הנחקר אלא היא אף תאפשר לו לשקול היטב בטרם מסירת גרסתו, ייעוץ משפטי לחשודים בפלילים מאפשר התמודדות עם החקירה המהותית תוך הסבת תשומת ליבו לזכויותיו ותרגילי חקירה שהוא עלול ליפול כקורבן להם. גרסה ראשונית אותה מוסר חשוד בחקירתו הינה בעלת משקל רב ואבן פינה לכל המשך חקירותיו אם יהיו בהמשך, או כגרסה שיינתן לה משקל רב באם יועמד לדין בעתיד. מכאן החשיבות העצומה שבהיוועצות הנחקר עם עורך דינו בטרם מסירת הגרסה הראשונית במשטרה. קיימת חשיבות כי הייעוץ יינתן על ידי עורך דין שזהו תחום עיסוקו וייצוגו, ובמילים אחרות, עורך דין שתחום התמחותו הוא התחום הפלילי – עורך דין פלילי. ישאל השואל וכי מדוע עו"ד פלילי דווקא ולא כל עו"ד? הרי תחום עריכת הדין אינו מחייב מומחיות ספציפית כדי לעסוק בנישה כזו או אחרת כדוגמת הרפואה. לכאורה נכון, משום שמי שלמד משפטים, סיים התמחות ועבר את בחינות הלשכה זכאי להיות עו"ד וככזה לעסוק בכל התחומים המשפטיים ותתי התחומים המשפטיים. אלא שבפועל כשם שמי שנזקק לרופא עיניים לא יעז לשחק בבריאות עיניו ויבחר ללכת לאורטופד, כך גם מי שמוחשד או מואשם בתיק פלילי, טוב ייעשה אם יבחר לו עו"ד פלילי שייצג ולא עו"ד שתחום עיסוקו אזרחי. התמקצעות בתחום הפלילי היא אבן יסוד לייצוג וטיפול משפטי הולם למי המסתבך בפלילים. עו"ד פלילי וותיק ומנוסה ידע להעניק ליווי וייעוץ בחקירה משטרתית – ייעוץ לווי וטיפול משפטי הולם ומתאים ללקוח החשוד או הנאשם.

משרד עו"ד פלילי אדי אבינועם עושה זאת כבר למעלה מ- 20 שנים עם רקורד של טיפול באלפי תיקים פליליים והופעות אין ספור בבתי המשפט השונים בכל רחבי הארץ.

הרצאה בכנס עורכי הדין

אלטרנטיבות להליך הפלילי

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

הרצאה שלי בנושא "אלטרנטיבות להליך הפלילי" בכנס הארצי של עורכי הדין באילת מאי 2022 דברים שאמרתי מנקודת מבטי כסניגור פלילי מזה 27 שנים, במסגרת הפאנל המשפטי בעניין ״אלטרנטיבות להליך הפלילי - המהפכה השקטה ״, שהתקיים ...קרא עוד

איך לבחור עו"ד פלילי לטיפול בתיקכם הפלילי

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

בחירת עורך דין פלילי מצאתם את עצמכם מסתבכים בתיק פלילי וברור לכם שאתם צריכים עו"ד פלילי. איך תדעו לבחור את עורך הדין הפלילי שיתאים לטיפול בעניינכם? לרוב המסתבכים לא יהיה שמץ של מושג... נקלעתם לסיטואציה ...קרא עוד

דילוג לתוכן